Centrum Współpracy Transgranicznej
ul. Jagiellońska 10 pok. 213, 214
37-200 Przeworsk
tel. / fax (+48 16) 648-75-52 (+48 16) 648-63-78
cwt@rarr.rzeszow.pl

Miedzynarodowe Targi Turystyki i Caravaningu w Lipsku -...

Gdyby istniało takie miejsce, gdzie w jednej chwili można przenieść się w każdy, nawet najbardziej orientalny punkt ziemi, poznać tradycje i kulturę, byłby to raj dla każdego, kto kocha podróże. Dla nas takim miejscem były Międzynarodowe Targi Turystki i Caravaningu w Lipsku.
W dniach od 20 do 24 listopada br. w Lipsku odbyły się jedne z największych targów turystycznych w Niemczech. Są one wielkim wydarzeniem w tej branży. Stymulują stale rozwijający się rynek turystyczny, wytyczają trendy w tej dziedzinie i dają możliwość zapoznania się z wiodącymi osiągnięciami przemysłu turystycznego, nowościami rynkowymi oraz pogłębiania relacji biznesowych. Rokrocznie przyciągają najbardziej liczących się w branży touroperatorów, przewoźników, hotelarzy, a także tłumy turystów, podróżników i studentów.
Biuro Terenowe Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA w Przeworsku miało okazję prezentować ofertę turystyczną Województwa Podkarpackiego. Stoisko RARR cieszyło się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Potencjalni turyści uzyskiwali tu informację o możliwościach odwiedzenia atrakcyjnych miejsc Podkarpacia i o warunkach planowania tu urlopu. Zwiedzający z Niemiec zainteresowani byli szczególnie istniejącą infrastrukturą turystyczną i dostępnością miejsc noclegowych. Działania promujące podkarpackie tereny są szczególnie ważne w niemieckim landach graniczących z Polską (jak Saksonia), gdzie odsetek turystów wybierających nasz kraj jest najwyższy. Okazało się, że Podkarpacie nie jest jeszcze zbyt rozpoznawalną marką wśród Niemców, jednak dzięki prezentacji oferty naszego regionu i przekazaniu materiałów informacyjnych w postaci książek przewodników, map i broszur, wielu z nich wyraziło żywe zainteresowanie wyborem Województwa Podkarpackiego, jako celu podróży w najbliższym sezonie turystycznym. Obecność delegacji RARR na Targach w Lipsku znacznie przyczyniła się do promocji Podkarpacia wśród Niemców, co powinno przełożyć się na wzrost popularności naszego regionu jako potencjalnego kierunku ich wyjazdów zagranicznych.
Delegacji RARR towarzyszyli przedstawiciele Agencji Rozwoju Regionalnego ze Svidnika, którzy prezentowali ofertę turystyczną Kraju Preszowskiego. Wspólny udział w targach zaplanowany został w ramach projektu transgranicznego „Ekoturystyka – szansa czy konieczność ?”, a sfinansowany ze środków EFRR Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013, za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego.
Sukces wystąpienia na targach wymaga przede wszystkim dobrej organizacji i przygotowania. Pomogła nam w tym pani Magdalena Dziemidek - Prezes Zarządu Targi Lipskie Sp. zoo, pan Marian Dzimira – Prezes Zarządu Oddziału PTSM w Przemyślu, pan Jan Sołek z Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, pan Jarosław Reczek – Dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego. W tym miejscu składam Państwu podziękowania za zaangażowanie w organizację stoiska Województwa Podkarpackiego i dostarczenie materiałów, dzięki którym mogliśmy z dumą prezentować nasze województwo na profesjonalnie przygotowanym pawilonie wystawienniczym.
Renata Pelc
Dyrektor Biura Terenowego RARR SA w Przeworsku

Wyszukiwarka

Kalendarz

<
Październik 2018
>
dziś jest: Niedziela, 21 Październik 2018
Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Zobacz więcej w: Kalendarz

Aktualności

Targi turystyki uzdrowiskowej - promocja pogranicza ukraińsko - polskiego

14.11.2014 07:41
Relacja z Targów turystyki uzdrowiskowej - promocja pogranicza ukraińsko - polskiego które odbyły się w dniach 5-6.11.2014r. we Lwowie

Targi turystyki uzdrowiskowej - 5-6.11.2014 we Lwowie

30.10.2014 15:27
"Targi turystyki uzdrowiskowej - promocja pogranicza ukraińsko - polskiego" we Lwowie w dniach 5-6.11.2014 r organizowane w ramach mikroprojektu „Targi turystyki uzdrowiskowej – promocja pogranicza polsko - ukraińskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Serdecznie Zapraszamy do udziału w Targach Turystyki Uzdrowiskowej

25.07.2014 11:53
Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Biuro Terenowe w Przeworsku zaprasza ...
Realizacja: SOLVEO.CMS